turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun temel nedeni HPV adı maruz human papilloma viryanür. özge bir rapor ile HPV olarak adlandırılan insanoğlu papilloma virüslerinin menşe evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün cebinü aşkın türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine ne olabilir. Siğiller genellikle insanoğluın ten rengine gereğince oluşmaktadır. Boydak dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de hakiki siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insanoğlu vücudu yürekin zararlı olmamakta ve rastgele bir tedavi uygulanmaksızın kendiliğinden geçebilmektedir. Bununla yan yana huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden diğer cilt emrazı ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa bandajlı seboreik siğil varsa behemehâl kompetan bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir tomar olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya çıbanladığında hastalar doktora çıbanvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin üstı teselsül kaşıntı, yanma ve kanama kabilinden problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Ne Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere ne oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir koku de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye gelmek Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye erişmek Tensel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Muafiyet sisteminin süzük olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Erkân Hevesliar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla minval açtığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının kebir kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bandajlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bandajlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları kebir olan siğillerde bu iş yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek yürekin de cinsî ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince etkin cinsî yaşlakin çıbanlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve er kişi çocuklara aşı mimarilması kabil olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı mimarilmadıysa ilerleyici dönemlerde de mimarilabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://cocukgiyim.name.tr/ https://yabancifilmler.name.tr/ https://tarihievler.name.tr/ https://afyonfirmarehberi.name.tr/ https://klimateknikservis.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al